Otobüs İle Seyahate Çıkmadan Önce Yanınıza Almanız Gerekenler

Seyahate çıkmadan önce mutlaka yapmamız gereken şeyler vardır. Eğer bunları yerine getirmezsek yolculuk çok zorlu bir hale gelebilir. Öncelikle eğer bir otobüs yolculuğu yapacak iseniz biletinizi doğru bir şekilde işlem yaparak aldığınızdan emin olun.

1- Kontrolleri Yapın

Saat ve tarihi kontrol edin ve gideceğiniz yerin saatini hesaplayın. Hesapladığınız saat ile otobüste tahminen ne kadar kalacağınızı anlamış olursunuz. Bu da kendinize küçük bir çanta yapmanın mecburiyetini gösterir. Peki bu çantaya neler koymalısınız. Öncelikle yolculuğunuz uzun bir sürede yer alıyorsa ona göre atıştırmalıklar yerleştirmelisiniz. Bu sayede molalarda ya da seyahat anında midenizin bulanması, acıkma durumunda bu durum probleminiz haline gelmeyecektir.

İlaçlarınızı da bu çantaya koymayı unutmayın. Gideceğiniz yerin uzunluğu kısalığı önemli değildir. Bu gideceğiniz yerde de ihtiyaç duyma olasılığınızın yüksek olduğu ilaçları mutlaka beraberinizde getirin. Böylelikle seyahatinizi bir problemden daha kurtarmış olacaksınız. Bir şişe suyu da yanınızdan eksik etmemeniz gerekmektedir. Böylelikle ara ara içerek mide bulantınızı önleyebilir ve sindiriminizi kolaylaştırabilirsiniz.

2- Temizlik Malzemeleri

Peçete ve temizleyici malzemeleri de yanınızda getirmeyi unutmayın çünkü olası bir durumda bu tarz araç gereçlere oldukça ihtiyacınız olabilir. Otobüste bu sırada da bulmanız zor olabilir. Yanınıza alacağınız bu tarz şeyler ile kafanız rahat olacaktır.

Kimliğiniz, kartlarınız unutmamanız gereken şeylerin başında gelmektedir. Bunlar olmadan neredeyse hiçbir aktiviteye katılamayacaksınız. Bu da tatilinizin sizi hüsrana uğratacağı anlamına gelmektedir. Bu nedenle yanınızda olup olmadığını iki kez kontrol etmeniz gereken maddeler arasındadır.

3- Yedek Kıyafet

    Mutlaka valizinize ve yanınızdaki küçük çantaya bulundurmanız gereken bir diğer şey de yedek kıyafet. Özellikle gideceğiniz yerin hava şartlarına evden çıkmadan önce mutlaka kontrol edin ve ona göre kıyafetlerinizi hazırlayın. Yanınızda bulundurduğunuz yedek kıyafet ise mola anlarındaki soğukluktan sizi koruyacaktır. Ya da olası bir el kazası durumunda temiz bir kıyafete ihtiyacınız olabilir. Yanınıza alacağınız yedek kıyafet sizi bu tarz sorunlarınızdan kurtaracaktır.

4- Kişisel Eşyalar

Diş fırçası, şampuan gibi kişisel eşyalarınızı da unutmamanız gerekmektedir. Böylelikle gittiğiniz yerde sevmediğiniz ürünler ile karşılaşabilir ve zor durumda kalabilirsiniz. Her ne kadar bu tarz ürünlerin bulunması ve alınması kolay olsa da o an bu tarz şeyler ile ilgilenmek istemezsiniz.

Sağlık çantası da unutmamanız gereken şeylerin başında gelmektedir. Yara bandı, ağrı kesiciler, vitaminler, alerji ilaçları ve size özel kişisel sağlık ürünleri de ayrı bir yerde saklarsanız bulmanız da kolaylaşacaktır. Hem sadece kendinize değil çevrenizdeki acil durumlarda da yardımınız dokunabilir

5- Aksesuarlar

 Güneş gözlüğü veya optik gözlüklerde unutmamanız gereken listede yer almaktadır. Özellikle lens suları unutulan ürünlerden biridir. Ve istediğiniz ürünü bulmakta sizi zorlayabilir. Yolculuk sırasında da uyumak istediğinizde size sorun çıkaracaktır. Bu nedenle lens kutunuzu ve solisyonu mutlaka yanınızda bulundurun. Otobüs yolculuğuna başladığınız ilk andan itibaren ihtiyacınız olacak gibi görülüyor.

Kulaklık ve özellikle şarj aleti gibi teknolojik ürünleri de yanınızdaki çantaya sıkıştırmalısınız. Telefonunuzu şart etmeniz gerekebilir. Yolculuğunuzun üzün sürdüğünü varsayarsak bu halde zor durumda kalabilir ve iletişimden kesilebilirsiniz. O halde şarj aletinizi ve alternatif ürünlerinizi yanınızdan sakın ayırmayın.

Tüm bunlar hazır hale geldiğinde artık yolculuğa hazır hale gelebilirsiniz. Ve yolculuğunuz sıkıntısın geçecektir. Bunun dışında kendi kişisel olarak ihtiyaç duyduğunuz ürünleri de yanınıza almayı unutmayın böylelikle otobüs yolculuğunuzun sıkıcı ve zor geçmesini engelleyin. Otobüs süresi kısa dahi olsa bu tarz önlemleri mutlaka alın. Unutmayın ki gidiş geliş süreleri sadece tahminden oluşmaktadır.

 

One thought on “Otobüs İle Seyahate Çıkmadan Önce Yanınıza Almanız Gerekenler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir